5 روش سفید کردن دندان ها | کلینیک عماد

اشتراک گذاری این مطلب با دیگران :

جرم گیری و پولیش دندان

سفید کردن دندان‌ها

دندان‌های سفید و درخشان، به داشتن لبخندی زیبا کمک می‌کنند. از این روی همه ما علاقه داریم که دندان‌هایمان همیشه سفید و بی نقص به نظر برسند. به دلایل مختلفی چون نوشیدن چای و قهوه، غذاهای دارای رنگ مصنوعی و همین طور استعمال دخانیات، دندان‌ها رنگ گرفته یا لکه دار می‌شوند. در این شرایط تکنیک‌های مختلف دندانپزشکی برای سفید کردن دندان‌ها کارآمد بوده و می‌توان از طریق آن‌ها جلوه و زیبایی دندان‌های سفید و درخشان را بازگرداند.

سفید کردن دندان های زرد شده

بهترین روش‌های کلینیکی سفید کردن دندان

برای سفید کردن دندان‌ها، می‌توان از روش‌های مختلفی چون بلیچینگ، کامپوزیت ونیر، جرمگیری، پولیش کردن و لمینیت کمک گرفت.

جرم گیری دندان‌ها

جرم گیری و پولیش دندان

نخستین اقدامی که معمولا دندانپزشک برای برطرف کردن زردی و لکه‌های تیره روی دندان‌ها انجام می‌دهد، جرم گیری است. در حقیقت جرم خود دندان بر اثر مرور زمان، تغییر رنگ داده و زرد رنگ و البته مثل لایه‌ای سفت می‌شود. با جرم گیری، می‌توان این لایه سفت و سخت را از روی دندان‌ها برداشته و رنگ سفید زیر آن، دوباره مشخص می‎شود.

پولیش کردن دندان‌ها

پس از جرم گیری، دندانپزشک دندان‌ها را پولیش می‌کند تا براقی و درخشش آن‌ها به خوبی تامین شود. در نظر داشته باشید که اگر علت زردی دندان‌ها، زرد شدن جرم نباشد، این مراحل جرم گیری و پولیش کردن، تاثیری نداشته و همچنان دندان‌ها زرد بوده و نیاز به استفاده از روش‌های مداخله‌ای دیگر خواهد بود.

سفید کردن دندان‌ها با بلیچینگ

برای سفید کردن دندان‌هایی که زرد و تیره شده و لکه دار هستند، می‌توان از تکنیک بلیچینگ استفاده کرد. برای این منظور دندانپزشک از مواد مخصوص روی دندان‌ها استفاده کرده و مراحل سفیدسازی دندان‌ها را انجام می‌دهد. لازم به ذکر است که شما می‌توانید با راهنمایی و مشاوره پزشک متخصص، خود نیز در منزل بلیچینگ دندان‌ها را با احتیاط انجام دهید.

بلیچینگ

کامپوزیت ونیر

در صورتی که استفاده از روش‌های بالا به اندازه کافی در بازگرداندن سفیدی و درخشش دندان‌ها موثر نباشد، باید به سراغ روش‌های دیگری چون کامپوزیت ونیر رفت. در این روش برای سفید کردن دندان‌ها، از ونیر کامپوزیتی استفاده شده و به شکل لایه‌ای بسیار نازک و البته سفید و درخشان روی دندان‌ها چسبانده می‌شود. به این ترتیب دوباره زیبایی و سفیدی ردیف دندان‌ها بازگشته و می‌توانید از طرح لبخند خود نهایت لذت را ببرید.

لمینیت برای سفید کردن دندان‌ها

در نهایت لمینیت، به عنوان آخرین راه حل برای داشتن دندان‌هایی سفید و مرتب توصیه می‌شود. این روش با اضافه کردن لایه لمینیت روی دندان‌های تراش خورده، به جز سفید شدن دندان‌های فرد، باعث خواهد شد تا ردیف دندان‌ها مرتب و بی نقص و بدون هیچ گونه فاصله اضافی از هم، دیده شوند.

هزینه سفید کردن دندان‌ها چقدر است؟

برای تخمین هزینه سفید کردن دندان، به جز تعداد دندانی که مورد درمان زیبایی قرار می‌گیرند، باید دید که وضعیت زردی و لکه‌های آن‌ها تا چه حد سطحی یا عمقی است. به این شکل روش درمانی انتخاب شده و مطابق با شرایط آن، هزینه مشخص خواهد شد. برای دریافت اطلاعات بیشتر در این خصوص، از سیستم نوبت دهی آنلاین کلینیک دندانپزشکی عماد استفاده کرده و در مشاوره حضوری، سوالات خود در این زمینه را مطرح کنید.

مقالات

مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 5 =