طراحی لبخند چیست + المان های مهم | کلینیک عماد

اشتراک گذاری این مطلب با دیگران :

اصلاح طرح لبخند

طراحی لبخند

داشتن لبخندی زیبا، بخشی از زیبایی و استایل صورت هر شخصی را به خود اختصاص می‌دهد. از این رو تکنیک طراحی لبخند برای هر شخص، به عنوان یک راهکار ارتقا سطح زیبایی در نظر گرفته می‌شود. با توجه به این که فرم چهره، بینی، چشم‌ها و … از شخصی به شخص دیگر متفاوت است، طراحی لبخند نیز متفاوت خواهد بود. از این روی دندانپزشک زیبایی، با در نظر گرفتن شاخص‌های زیبایی در هر فرد و وضعیت تقارن چهره وی، بهترین طراحی لبخند را خواهد داشت.

اصلاح طرح لبخند

المان‌های موثر در طراحی لبخند

برای آن که بهترین طراحی لبخند انجام شود، دندانپزشک زیبایی ابتدا طرح لبخند فرد را به صورت سه بعدی با در نظر گرفتن ساختار چهره وی، انجام خواهد داد. پس از آن، بسته به این که لثه‌ها، دندان‌ها و موقعیت قرارگیری آن‌ها، چه شرایطی داشته باشد؛ ممکن است بخواهد برخی از روش‌های ترمیمی و درمانی را در پیش بگیرد.

ترمیم‌های مربوط به لثه‌ها

در ساختار بهترین طراحی لبخند مناسب چهره شما، ممکن است که لثه‌ها دچار تیرگی شده و نیاز به رفع تیرگی آن‌ها داشته باشیم. به جز آن لثه‌های تحلیل رفته یا زیاد از حد بلند نیز باید در یک فرایند ترمیمی، به اندازه طبیعی خود بازگردند.

ترمیم لثه ها برای دستیابی به طرح لبخند ایده آل

ترمیم‌های مربوط به دندان‌ها

همین طور برای آن که بتوانید زیباترین طرح لبخند را داشته باشید، لازم است که همه دندان‌ها یا حداقل آن‌هایی که موقع لبخند زدن، مشخص و دیده می‌شوند، کاملا صاف بوده و در یک ردیف منظم قرار گرفته باشند. به علاوه رنگ سفید و بدون نقص دندان‌ها و نبود هیچ گونه فاصله میان آن‌ها، بر زیبایی طرح لبخند، تاثیرگذاری عالی خواهد داشت. این می‌تواند در قالب استفاده از لمینت، ونیر کامپوزیت، ونیر سرامیکی، ایمپلنت، روکش سرامیکی و … باشد. همچنین برای رفع کجی دندان‌ها از ارتودنسی معمولی یا نامرئی استفاده می‌شود.

ترمیم دندان ها برای داشتن بهترین طرح لبخند

مزایای اصلاح طرح لبخند

با داشتن یک طرح لبخند ایده آل؛ مزایای زیر را تجربه خواهید کرد:

  1. جوان‌تر به نظر خواهید رسید و همیشه چهره شما شاداب است.
  2. با رسیدگی‌های پزشکی، از بیماری‌های دهان و دندان در امان خواهید بود.
  3. اعتماد به نفس بیشتر و احساس بهتری، به دست خواهید آورد.
  4. چهره و به طور کلی استایل شما، زیباتر خواهد بود.

هزینه طراحی لبخند

با توجه به این که وضعیت فعلی دهان و دندان‌ها و همین طور لثه‌های شما چطور بوده و طراحی لبخندی که دندانپزشک زیبایی برایتان انجام داده است، چه تغییراتی را نیاز داشته باشد؛ هزینه مربوط به آن نیز متفاوت خواهد بود. برای این که بتوانید هزینه انجام این فرایند را برای خود دریابید، لازم است که از نوبت گیری آنلاین کلینیک دندانپزشکی عماد استفاده کرده و در یک جلسه مشاوره و معاینه حضوری، شرایط مربوط به آن را دنبال کنید.

دپارتمان ترمیم و زیبایی دندان
دکتر یاسمن سامانی
دکتر یاسمن سامانی

متخصص ترمیمی و زیبایی دندان

سایر خدمات

تخصصی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 4 =