لولینگ لثه + موارد کاربرد | کلینیک عماد

اشتراک گذاری این مطلب با دیگران :

لولینگ لثه

لولینگ لثه

داشتن لثه‌های زیبا و طبیعی، تاثیر بسیار قابل توجهی در طرح لبخند زیبا دارد. از این روی لازم است که در فرایند اصلاحی و ترمیمی، دندانپزشک متخصص، مشکلات لثه را برطرف ساخته و به فرم طبیعی نزدیک کند. این ترمیم‌ها در دو بعد زیبایی و سلامتی، انجام خواهند گرفت، اما در نهایت باعث زیبایی و کامل شدن لبخند فرد و بهبود شرایط سلامتی دهانی و دندانی می‌شود.

لولینگ لثه

لولینگ لثه چیست؟

همان طور که گفتیم لولینگ لثه، ممکن است به منظور اصلاح طرح لبخند یا به دست آوردن سلامتی لثه‌ها باشد. به طور مثال در صورتی که دندان‌های فرد دارای مشکل کوتاهی تاج باشند، از عمل لولینگ لثه، به منظور افزایش طول تاج استفاده خواهد شد. همین طور نامتقارن بودن لثه‎ها، یکی از مشکلاتی است که باید به وسیله این عمل اصلاحی، برطرف شود.

موارد استفاده از لولینگ لثه

لولینگ لثه، در موارد مختلفی برای اصلاح مشکلات لثه، مورد استفاده قرار می‌گیرد؛ از جمله:

افزایش طول تاج دندان

کوتاه بودن تاج دندان‌ها، یکی از مشکلاتی است که باید حتما برطرف شده تا هم طرح لبخند اصلاح شود و هم سلامت دندان‌ها تامین گردد. لولینگ لثه، به عنوان یک روش اصلاحی و ترمیمی، برای افزایش طول تاج، مورد استفاده قرار می‌گیرد.

رفع عدم تقارن لبه لثه‌ها

نامتقارن بودن لبه لثه‌ها، باعث خواهد شد تا زیبایی طرح لبخند فرد از دست رفته و نمای دندان‌ها، هر آن قدر هم که سالم باشند، تحت تاثیر منفی قرار بگیرد. از این روی لازم است که از یک روش مداخله‌ای، برای رفع عدم تقارن لبه لثه‌ها استفاده شود.

اصلاح لثه‌های درشت

اصلاح لثه‌های بزرگ و درشت

لثه‌های درشت و بزرگ، باعث می‌شوند تا لبخند فرد زیبایی خود را از دست داده و جذابیت به حد زیادی کاهش پیدا کند. برای اصلاح لثه‌های بزرگ و درشت، از عمل لولینگ استفاده شده و سایز لثه‌ها به اندازه نرمال و طبیعی خود بازگردانده می‌شود.

نهفتگی دندان‌ها در لثه

نهفتگی دندان‌ها در حدی که قابل اصلاح با لولینگ باشد، از این طریق جبران خواهد شد. معمولا این شکل از اصلاح نهفتگی، به دندان‌های قدامی مربوط می‌شود و دندان‌های آسیاب در صورت نهفتگی، با جراحی‌های لثه؛ برطرف خواهند شد.

اصلاح لثه‌های نامتقارن

هزینه لولینگ لثه

برای اطلاع از هزینه مربوط به لولینگ لثه‌ها، باید وضعیت فعلی لثه‌های فرد و دندان‌های او، به طور کامل توسط دندانپزشک متخصص بررسی شود. برای این منظور می‌توانید از طریق نوبت گیری آنلاین کلینیک دندانپزشکی عماد، نسبت به دریافت وقت مراجعه حضوری اقدام کرده و اطلاعات تکمیلی را به دست بیاورید.

مقالات

مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده + سه =