دپیگمانتاسیون لثه + هزینه و نحوه انجام | کلینیک عماد

اشتراک گذاری این مطلب با دیگران :

رفع تیرگی لثه‌ها

دپیگمانتاسیون لثه

یکی از عارضه‌هایی که ممکن است بر اثر عوامل مختلف برای لثه به وجود بیاید، پیگمانتاسیون یا تیرگی لثه است. در این صورت با مراجعه به دندانپزشک، می‌توان از دپیگمانتاسیون لثه استفاده کرده و رنگ روشن و سالم لثه‌ها را تا حدود زیادی بازگرداند. به این ترتیب ضمن آن که لثه‌ها ظاهر زیباتری به دست می‌آورند، اعتماد به نفس فرد نیز افزایش پیدا خواهد کرد.

رفع تیرگی لثه‌ها

پیگمانتاسیون لثه چیست و چرا رخ می‌دهد؟

عوامل مختلفی موجب تیره شدن لثه‌ها شده و ممکن است در افراد مختلف، درجات متفاوتی داشته باشد. به طور کلی تیره شدن لثه‌ها نباید مشکلی برای سلامتی دهان و دندان فرد ایجاد کند، اما این موضوع به لحاظ زیبایی، بسیار اهمیت پیدا می‌کند. ممکن است پیگمانتاسیون دلیل داخلی داشته یا این که به عوامل بیرونی و عاد‌ت‌های رفتاری شخص ربط پیدا کند.

علت داخلی معمولا به سلول‌های لایه بازال و سوپرا بازال مربوط می‌شود و زمانی تیرگی شکل می‌گیرد که سلول‌‌های ملانین در نواحی خاصی از لثه، تجمع پیدا کنند.

دلایل بیرونی نیز به استعمال دخانیات، عدم رعایت بهداشت دهان و دندان، استفاده از تنباکو و همین طور مصرف برخی از داروها، چون ماینوسایکلین ارتباط پیدا می‌کند.

رفع لکه ها و تیرگی لثه ها

دپیگمانتاسیون لثه چطور انجام می‌شود؟

دپیگمانتاسیون لثه، به کمک لیزر انجام شده و طی آن یک لایه نازک از روی بافت لثه تبخیر شده و ملانین تجمع پیدا کرده، کاهش می‌یابد. به این شکل، لایه رویی لثه که سلول‌های آن به حجم زیادی ملانین آغشته شده و به این دلیل تغییر رنگ پیدا کرده‌اند، پاکسازی شده و دوباره لثه صورتی رنگ جوان دیده خواهد شد. به جز این استفاده از جراحی کرایو، برای تراش دادن لثه و رنگدانه‌های تیره لثه، رفع می‌شوند.

دپیگمانتاسیون لثه‌های تیره شده

 

مراقبت‌های بعد از دپیگمانتاسیون لثه

بعد از انجام این روش ترمیمی برای بازگرداندن روشنی و رنگ صورتی لثه‌ها، باید رفتارهایی که باعث تیره شدن رنگ لثه‌ها شده، کنار گذاشته شده و شخص مراقبت کند تا دوباره تیرگی اتفاق نیفتد. به طور معمول انتظاری برای خونریزی لثه‌ها نداریم و تنها کافی است که بیمار برای یک شبانه روز پس از انجام لیزر، از میل کردن غذاهای تند خودداری کرده و استعمال دخانیات نیز نداشته باشد.

پس از سپری شدن چیزی نزدیک به 1 ماه، لثه‌ها به طور کامل به رنگ طبیعی و اولیه خود بازگشته و فرد زیبایی لبخند خود را به دست می‌آورد.

هزینه دپیگمانتاسیون لثه

این که هزینه دپیگمانتاسیون لثه چقدر باشد، باید پس از بررسی و معاینه وضعیت لثه‌ها توسط پزشک صورت خواهد گرفت. بسته به این که میزان سیاهی و تیرگی لثه‌ها چقدر بوده و حجم آن نیز تا چه اندازه گستردگی پیدا کرده باشد، هزینه متفاوت خواهد بود. توصیه می‌کنیم که از نوبت دهی آنلاین کلینیک دندانپزشکی عماد استفاده کرده و به این شکل وقت مراجعه حضوری بگیرید. به این صورت فرصت خواهید داشت تا در وقت معاینه حضوری، وضعیت لثه‌های شما بررسی شده و فرایند ترمیم و همین طور هزینه آن، اعلام شود.

دپارتمان لیزر
دکتر عماد کوثریه
دکتر عماد کوثریه

متخصص جراحی و درمان بیماری های لثه ای و ایمپلنت های دندانی

سایر خدمات

تخصصی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − 19 =