جراحی پوشش ریشه های عریان + عوامل عریان شده ریشه

اشتراک گذاری این مطلب با دیگران :

جراحی پوشش ریشه

به دلایل متعددی ممکن است لثه‌های فرد، به ویژه با عبور از سن 25 سالگی، تحلیل بروند. فارغ از علت، پس از تشخیص به وسیله دندانپزشک، می‌توان از جراحی پوشش ریشه های عریان دندان، برای اصلاح و بهبود این عارضه، کمک گرفت. این جراحی هم به زیبایی لبخند و هم حفظ سلامت و بهداشت دهان و دندان، کمک خواهد کرد. در حقیقت تنها هدف جراحی پوشش ریشه‌های عریان دندان، برگرداندن زیبایی نیست، بلکه سلامت دندان‌ها، جلوگیری از التهاب لثه و … نیز از اهداف این روش ترمیمی و جراحی هستند.

چه عواملی موجب نمایان شدن ریشه‌های دندان‌ها می‌شود؟

عوامل مختلفی ممکن است باعث شود که لثه‌ها تحلیل رفته یا به نوعی کنار زده شده و ریشه‌های دندانی خود را به شکل ناخوشایندی نشان دهند. از جمله این عوامل، می‌توان به دندان قروچه اشاره کرد. همین طور در صورتی که فرد برای مسواک زدن، شدت عمل زیادی به خرج داده و نادرست دندان‌ها را برس بکشد؛ ممکن است این عارضه نمود پیدا کند. به جز این جا به جایی دندان‌ها نیز بدون دخالت فرد و کاملا ناخودآگانه، ممکن است به چنین وضعیتی منجر شود.

عریان شدن ریشه ها

اهداف جراحی پوشش ریشه های عریان دندان

در بالا نیز به صورت مختصر به برخی از اهداف جراحی پوشش ریشه های عریان دندان اشاره کردیم. این جراحی ترمیمی، باعث خواهد شد تا ریشه‌ها تا حدود زیادی دوباره پوشانده شده و از حساسیت و آسیب رسیدن به آن‌ها، جلوگیری شود. به جز این در صورتی که تحلیل لثه به همین شکل پیش برود، التهابات آن بروز پیدا کرده و مشکلات جدی در دهان فرد، شکل می‌گیرد.

به علاوه بیرون بودن ریشه‌ها، موجب پوسیدگی زودرس شده و به طور کلی سلامت دندان‌های فرد را تحت تاثیر مستقیم خود قرار می‌دهد. همین طور بازگرداندن زیبایی کامل به لبخند فرد و داشتن لثه و دندان‌های سالم و مرتب، از جمله اهداف این روش جراحی دندانپزشکی هستند.

جراحی پوشش ریشه

هزینه جراحی پوشش ریشه های عریان دندان

هزینه‌های مربوط به این روش جراحی ترمیمی، بستگی به میزان پیشرفت تحلیل لثه و همین طور حجم و گستردگی آن خواهد داشت. از این روی هزینه‌ها از بیماری به بیمار دیگر متفاوت بوده و تنها پس از معاینه توسط دندانپزشک متخصص، مشخص خواهد شد.

از کجا بفهمیم که نیاز به جراحی پوشش ریشه های عریان دندان داریم؟

برای این منظور لازم است که حتما به جراح دندانپزشک مراجعه داشته باشید تا وضعیت لثه و دندان‌های شما به خوبی معاینه شده و مورد بررسی قرار بگیرد. جراح پس از بررسی، تشخیص می‌دهد که شما باید از کدام روش یا روش‌های ترمیمی استفاده کنید تا وضعیت لثه و دندان‌ها به شرایط نرمال بازگردد.

پوشش ریشه های عریان

شما می‌توانید برای دریافت نوبت معاینه حضوری و مشاوره جهت برخورداری از جراحی پوشش ریشه های عریان دندان، از سیستم نوبت دهی آنلاین کلینیک دنداپزشکی عماد استفاده نمایید. به این شکل بدون نیاز به تماس یا مراجعه حضوری بابت نوبت گیری، وقت ویزیت شما رزرو و اعلام خواهد شد.

متخصص جراحی و ایمپلنت دندان
دکتر عماد کوثریه
دکتر عماد کوثریه

متخصص جراحی و درمان بیماری های لثه ای و ایمپلنت های دندانی

سایر خدمات

تخصصی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده + 5 =