معرفی ونیرهای کامپوزیتی + هزینه و طول عمر | کلینیک عماد

اشتراک گذاری این مطلب با دیگران :

انتخاب رنگ دندان برای ونیر

ونیرهای کامپوزیتی

با توجه به نیاز انسان برای زیباتر بودن و نقش لبخند و شکل ظاهری دندان‌ها در تامین بخشی از این زیبایی، ترمیم دندان‌هایی که از فرم خود به هر ترتیبی خارج شده‌اند، به عنوان یک نیاز پزشکی امروزی مطرح است. استفاده از ونیرهای کامپوزیتی، به عنوان یکی از راهکارهای دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی، شناخته شده و کمک می‌کند تا زیبایی کامل دندان‌ها تامین شود.

کامپوزیت ونیر

 

ونیر کامپوزیت چیست؟

ونیر کامپوزیت در حقیقت روکشی ساخته شده از رزین سفید است که به وسیله دندانپزشک زیبایی و ترمیمی، روی دندان‌های فرد قرار گرفته و درست مطابق با آن، تراش می‌خورد. سپس این لایه روی دندان‌های فعلی چسبانده شده و فرم دندان را به شکلی طبیعی به خود می‌گیرد. به این ترتیب دندان‌ها یکدست به نظر رسیده و زیبایی کاملی خواهند داشت.

چه مشکلاتی به وسیله ونیرهای کامپوزیتی قابل رفع است؟

همان طور که گفتیم استفاده از کامپوزیت ونیر، به منظور رفع برخی از مشکلات دندان‌ها که عموم آن‌ها مربوط به زیبایی است، استفاده می‌شود. البته در کنار تامین زیبایی، این پوشش‌های دندانی، موجب حفظ سلامت دندان‌ها و گاهی جلوگیری از شکسته شدن آن‌ها می‌شوند.

به طور کلی کامپوزیت ونیر، برای رفع فاصله بین دندان‌ها، شکستگی دندان، از بین رفتن لایه مینا، زردی دندان‌ها، ساییدگی و … استفاده می‌شود. البته در صورتی که مشکلات دندان‌ها زیاد از حد بوده یا به طور مثال به اندازه قابل توجه کج شده یا فاصله بین آن‌ها زیاد باشد، نمی‌توان به تنهایی از ونیرهای کامپوزیتی برای رفع این مشکلات استفاده کرد. در این شرایط نیاز به استفاده از دیگر تکنیک‌های ترمیمی و درمانی دندانپزشکی خواهد بود که احتمالا با ونیر تکمیل می‌شوند.

انتخاب رنگ دندان برای ونیر

طول دوره درمان ونیر کامپوزیت

به طور معمول و در صورتی که مشکل خاصی در خصوص دندان‌های فرد وجود نداشته باشد، برای انجام کامپوزیت ونیر دندان‌ها، یک جلسه کفایت خواهد کرد. همان طور که اشاره کردیم این یک روش ترمیمی غیرتهاجمی دندانپزشکی بوده و انجام آن، سختی و چالشی برای بیمار، به همراه ندارد. کافی است که وضعیت دندان‌های بیمار، یک بار توسط دندانپزشک معاینه شده و پس از آن، امکان انجام کامپوزیت ونیر وجود خواهد داشت.

پس از آن نیز دندانپزشک توصیه‌های لازم برای روش نگهداری و رسیدگی را به فرد داشته و تاریخ مراجعه بعدی برای ویزیت و ترمیم احتمالی را مشخص خواهد کرد.

طول عمر ونیرهای کامپوزیتی

بسته به شرایط نگهداری و عادت‌های رفتاری فرد، طول عمر کامپوزیت ونیر ممکن است بین 7 تا 10 سال باشد. البته در این دوره باید مراجعه به دندانپزشک صورت گرفته و در صورت نیاز ترمیم‌هایی انجام شود. به ویژه این که پس از مدتی ونیر دچار تیرگی شده و باید شفافیت و یکدستی آن، مجدد ترمیم شود.

زیبایی لبخند پس از کامپوزیت ونیر

هزینه ونیرهای کامپوزیتی

بسته به شرایط دندان‌های هر فرد، این هزینه متفاوت خواهد بود و نمی‌توان یک عدد کلی و قطعی برای آن عنوان کرد. شما می‌توانید برای اطلاع از هزینه کامپوریت ونیر دندان و همین طور دریافت مشاوره با کلینیک دندانپزشکی عماد تماس بگیرید.

دپارتمان ترمیم و زیبایی دندان
دکتر یاسمن سامانی
دکتر یاسمن سامانی

متخصص ترمیمی و زیبایی دندان

سایر خدمات

تخصصی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − 15 =